O mnie

– A poważnie mówiąc, w czym jesteś dobry? – Nie ma czegoś takiego. Są rzeczy, które lubię.

„Norwegian Wood” Haruki Murakami

Miałam możliwość robić różne ciekawe rzeczy, między innymi pracowałam jako barista, tłumacz i kurier rowerowy; pomagałam w organizacji imprez małych i dużych; projektowałam logotypy, plakaty i strony web; działałam wiele lat aktywnie w ruchu rekonstrukcji historycznej i współtworzyłam o tym portal Reenacting.eu, gdzie umieszczałam fotorelacje z wydarzeń związanych z rekonstrukcją; zajmowałam się modelarstwem, jubilerstwem, sztukami walk i jazdą konną. Z tych różnych zajęć wybrałam trzy, które naprawdę lubię i które sprawiają mi ogromną radość: kawę, podróże i fotografię.
Lubię podróżować, spotykać nowych ludzi, pić z nimi kawę, smakować miejscowe kuchnie, poznawać inne kultury i tradycje, i oczywiście, lubię to wszystko fotografować.

Urodziłam się w Moskwie w rodzinie artystycznej. Moja mama, Katia Sokolowa-Zyzak, jest wszechstronnym artystą plastykiem. Mój dziadek, Michał Sokolow, był znanym malarzem pejzażystą, a pradziadek, Mikołaj Sokolow, członkiem Akademii Sztuk Pięknych oraz artystycznej grupy „KuKryNiksy”.

Uczyłam się w Policealnym Studium Rysunku i Ilustracji Labirynt. Studiowałam także Architekturę na Politechnice Warszawskiej. Obecnie uczę się w Warszawskiej Szkole Fotografii oraz studiuję Filologię Rosyjską na Uniwersytecie Warszawskim.

Wystawy:
2009 „Indochiny i my” w ramach wystawy „Decentryzm” Wilno, Litwa
2013 „DEC odbicia” w Muzeum I.P. Pawłowa Riazań, Rosja
2013 „Autoportret” w ramach poplenerowej wystawy Trzeciego Międzynarodowego Pleneru w Jicinie, Czechy
2014 „DEC Jicin” w ramach poplenerowej wystawy Czwartego Międzynarodowego Pleneru w Jicinie, Czechy
Rajd Bieszczadzki 2008 fot. P. Pawłowski